Tusze HP 650 – ceny orginałów i zamienników – koszty drukowania

Tusze HP 650 to nowa seria, która weszła do sklepów wraz z nowymi drukarkami HP. Do tuszy HP 650 należą 2 pojemniki: czarny CZ101AE oraz kolorowy CZ102AE. Tusze te są wynikiem kontynuacji walki firmy HP z zamiennikami tuszy, które opanowały polski rynek. Konsument oczywiście na tym zyskuje, ponieważ koszty druku z wykorzystaniem tuszy HP 650 są stosunkowo niskie jak na firmę HP, co prezentują poniższe grafiki:

Tusze orginalne HP 650

Jak widać na załączonej grafice koszt zadrukowania jednej strony w trybie druku czarno-białego (przy 5% pokryciu kartki) wynosi około 9 groszy, a więc jest to naprawdę tanio. Oryginalny tusz czarny HP 650 możemy kupić w sklepie internetowym już za ok. 32 zł, a więc w cenie naprawdę atrakcyjnej.

Koszt druku kolorowego jest oczywiście wyższy, ale i w tym przypadku przyzwoity. Oryginalny tusz kolorowy HP 650 kupimy w sklepie internetowym już za ok 29 zł, co przy deklarowanej przez firmę HP wydajności na poziomie 200 stron daje nam koszt 15 groszy za zadrukowaną stronę w trybie druku kolorowego (oczywiście przy 5% pokryciu). Wydruk zdjęcia o rozmiarze kartki A4 będzie oczywiście dużo droższy i wyniesie ok 3 zł.

Zamienniki tuszy HP 650

Od czasu premiery na rynku pojawiło się już sporo zamienników tuszy HP 650 innych producentów. Ich generalną cechą jest to, że występują w podobnych cenach co tusze orginalne, jednak posiadają nawet 2-krotnie większą pojemność, dzięki czemu koszty drukowania spadają nawet o połowę. Przyjrzyjmy się jakie zamienniki są dostępne na rynku.

Blackpoint przygotował swoje zamienniki tuszy HP 650 i są to:

  • Blackpoint BPH650BK zastępujący tusz czarny HP 650. Jego pojemność wynosi 9 ml, a wydajność wynosi 360 stron
  • Blackpoint BPH650C zastępuje tusz kolorowy HP 650. Pojemność tego tuszu to również 9 ml, a wydajność wynosi 200 stron.

Activejet również przygotował swoje wersje zamienników tuszy HP 650:

  • Activejet AH-650BR – zastępuje tusz czarny 650. Pojemność tego tuszu to 20 ml.
  • Activejet AH-650CR – to zamiennik tuszu kolorowego. Jego pojemność wynosi 21 ml.

Drekker także posiada w swojej ofercie odpowiednie zamienniki:

  • Drekker DH650BK – zamiennik tuszu czarnego HP 650 o pojemności 18 ml i deklarowanej wydajności wynoszącej 1000 stron
  • Drekker DH650C – zamiennik tuszu kolorowego 650 o pojemności 18 ml i deklarowanej przez producenta wydajności 720 stron

Kompatybilność tuszy HP 650

Tusze HP 650 pasują do następujących modeli drukarek:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tusze, Tusze HP i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź do Tusze HP 650 – ceny orginałów i zamienników – koszty drukowania

  1. feliks pisze:

    Fajnie, że firma HP w końcu wypuściła drukarki, do których można kupować orginalne tusze przy tym nie bankrutując. I tusze HP 650 są tego najlepszym przykładem. Od kilku miesięcy posiadam drukarkę HP 2515, do której kupuję właśnie takie pojemniki i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z ich wydajności. W rzeczywistości koszty wydruku są nieco wyższe, ale i tak polecam. Jakość druku jest bardzo dobra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.