Canon Pixma iP2700 tusze – marzec 2013

Wybór tuszy do drukarki tak naprawdę decyduje o tym jak ekonomiczne będzie jej używanie. W przypadku drukarki Canon PIXMA iP2700 musimy zaopatrzyć się w dwa tusze a mianowicie czarny (PG540) oraz kolorowy (CL541). Co ważne jeżeli chodzi o pojemność poszczególnych tuszy to do wyboru mamy dwie wersje a mianowicie pojemność standardową oraz powiększoną czyli XL.

tusz do canon pixma ip2700 pg540

W przypadku czarnego tuszu powinniścy zdecydować się na model PG540, który jest dedykowany do tego typu drukarki. Koszt jego zakupu wynosi bagatela 52 zł co tak naprawdę jest kwotą znaczną. Aby to określić należy przede wszystkim sprawdzić ilość stron jaką możemy wydrukować za pomocą jednego pojemnika. Liczba 180 stron raczej nie rzuca na kolana i jednocześnie daje bardzo przeciętną wydajność a tym samym stosunkowo wysokie koszty eksloatacji. Koszt wydruku jednej strony kształtuje się w tym przypadku w granicach 29 groszy.

tusz do canon pixma ip2700 pg540xl

Mamy jednak pewną alternatywę i sposób na obniżenie tych wydatków w postaci tuszu Canon PG 540XL, który różni się w sposób znaczący pojemnością. Jego cena wynosi 83 zł a pojemność jest aż 3-krotnie wyższa od standardowego pojemnika. To daje nam koszt wydruku strony rzędu 14 groszy. Tak więc nietrudno zauważyć, że kupując większy pojemnik gwarantujemy sobie dwukrotnie niższe  koszty eksploatacji.

tusz do canon pixma ip2700 cl541

Analogicznie ma się sytuacja w przypadku tuszu kolorowego. Do drukarki Canon iP2700 przeznaczony jest tusz Canon CL 541. Jego cena to 67 zł a wydajność jest niemalże identyczna jak w przypadku tuszu czarnego i wynosi 180 stron. To daje nam zastraszającą kwotę 39 groszy za stronę. Tego typu zakup jest tak naprawdę nieopłacalny.

tusz do canon pixma ip2700 cl541xl

Z tego też względu warto kupić tusz o symbolu Canon CL 541XL, który charakteryzuje się dużo większą pojemnością pozwalającą na wydrukowanie blisko 400 stron w kolorze. Jeżeli chodzi o cenę to wynosi ona nawet 81 zł. Szybko licząc kupując większy pojemnik jesteśmy w stanie uzyskać koszt wydrukowania jednej strony w granicach 20 groszy. W takiej sytuacji drukowanie na Canon Pixma iP2700 staje się jak najbardziej opłacalne.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tusze do drukarek Canon i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na Canon Pixma iP2700 tusze – marzec 2013

  1. waldi pisze:

    Ja bym tuszy o niższej pojemności nie kupił nigdy – to się zupełnie nie kalkuluje. Nawet jeśli ktoś kupuje tusz raz na pół roku to polecam korzystanie z tuszy CL541XL i PG540XL. Drukarka jest fajne, ale drukowanie w tym przypadku zdecydowanie do najtańszych nie należy.

  2. Tomek Z. pisze:

    Chciałbym tylko dodać, że Canon IP2700 to naprawdę dobra drukarka. Ceny tuszy to tylko ułamek informacji o urządzeniu – liczy się również jakość drukowania, wykonania i łatwość używania drukarki – a w przypadku tego Canona o wszystkie te rzeczy możemy być spokojni.

  3. Paweł pisze:

    Lubię drukarki Canona, ale jednak wolę Brother. Miałem okazję testować jedne i drugie – jakość dla mnie jest wystarczająca w przypadku obu urządzeń, a jednak na Brotherze drukować można taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.