Tusze do drukarki Canon Pixma MG2150

Drukarka Canon Pixma MG2150 mieści w sobie 2 tusze – czarny PG540 oraz kolorowy CL541. Dodatkowo do wyboru mamy tusze o standardowej pojemności oraz tusze Canon w wersji XL, czyli o podwyższonej pojemności.

Standardowy tusz czarny Canon PG540 pasujący do drukarki Pixma MG2150 kosztuje w sklepie około 54 zł. Niestety nie jest on zbyt pojemny – jeden kartridż wystarczy na zadrukowanie jedynie około 180 storn, a więc bardzo niewiele jak na taką cenę. W sumie otrzymujemy bardzo wysokie koszty drukowania kształtujące się na poziomie 30 groszy za jedną wydrukowaną stronę czarno-białą. To dużo.

 

W miejsce standardowego pojemnika z czarnym tuszem Canon PG-540 możemy zamontować tusz Canon PG540XL, który jest przeszło 3-krotnie pojemniejszy od swojego tańszego odpowiednika. Jego cena to 81 złotych. Taki pojemnik z tuszem wystarczy aby wydrukować 600 stron – daje nam to koszt 14 groszy za 1 wydrukowaną czarno-białą stronę. To jest przeszło 2-krotnie taniej niż w przypadku korzystania z pojemnika o standardowej pojemności.

 

Standardowy tusz kolorowy pasujący do Canona Pixma MG2150 to pojemnik oznaczony nazwą CL-541. Jest drogi i kosztuje aż 70 zł. Jego wydajność jest identyczna jak w przypadku standardowego pojemnika PG-540 i wynosi około 180 stron kolorowych. To wszystko oznacza, że za wydrukowanie jednej strony kolorowej zapłacimy prawie 40 groszy. Jednym słowem – zakup tego pojemnika jest zupełnie nieopłacalny.

Z pomocą w tym przypadku przychodzi nam tusz o podwyższonej pojemności CL541XL, który również możemy zamontować w naszej drukarce Canon Pixma MG2150. Jest niewiele droższy od swojego mniej pojemnego odpowiednika, a jego cena zaczyna się w sklepach internetowych od 81 zł. Podwyższona pojemność oznacza, że będziemy mogli wydrukować około 400 stron, zanim tusz się wyczerpie. Koszt wydrukowania jednej strony wynosi więc około 20 groszy – teraz drukowanie przy użyciu Canona MG2150 staje się całkiem opłacalne.

Najtańszy sklep sprzedający te tusze znajdziesz tutaj: Canon PG540 CL541

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tusze do drukarek Canon i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na Tusze do drukarki Canon Pixma MG2150

 1. fan pisze:

  Ja bym drukarki Canon MG2150 nie kupił. Za niewielką dopłatą można wybrać lepszy model. Jeśli nie chcecie używać zamienników, to polecam tylko tusze XL, bo kupowanie tych mniej pojemnych orginalów jest za drogie.

 2. waldek pisze:

  Niestety z zamiennikami tuszy Canon PG540 oraz CL541 jest problem. Jeśli ktoś chce na nich zaoszczędzić to najlepszym wyjściem jest samodzielna regeneracja zużytego tuszu. Kupujemy odpowiedni zestaw do napełniania – tam znajdziemy wszystkie potrzebne części i czytelną instrukcję – 10 minut pracy i tusz gotowy do ponownego użycia. Nie trzeba przepłacać.

 3. henio pisze:

  Nie wiem dla kogo są te tusze o mniejszej pojemności, skoro ich używanie wychodzi dwa razy drożej. Dziwę się, że ktokolwiek takie kartridże kupuje. Polecam używanie tuszy Canon z serii XL, a wtedy można liczyć na bardzo dobrą jakość wydruków i przyzwoitą cenę.

 4. ksik pisze:

  Drukowanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Cena tuszy też ok, jak na budżet przeciętnego człowieka. Nie ma się do czego przyczepić.

 5. minia pisze:

  Urządzenie wielofunkcyjne łączące drukarkę, kopiarkę i skaner. Do tego ma bardzo ładny wygląd, więc na prawdę warto zainteresować się tym urządzeniem.

 6. furi pisze:

  Co do samego urządzenia, to bardzo ładny wygląd. Wydajność w porównaniu do innych przedmiotów z tej marki i tak jest dobra.

 7. adre pisze:

  Jak dla mnie tworzy dobre fotografie. Trwałe fotografie wysokiej jakości, co dla mnie było ważne kupując jakiekolwiek urządzenie wielofunkcyjne.

 8. marii pisze:

  Umożliwia szybkie i wydajne drukowanie, kopiowanie i skanowanie w najwyższej jakości. Do domu w sam raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.