Tusz do Canon Pixma MG4150

Drukarka Canon Pixma MG4150 w sklepach pojawiła się na początku 2012 roku. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz drukowania potrafi również skanować oraz kopiować dokumenty. Koszty wydruków są całkiem przyzwoite pod warunkiem, że będziemy używać tuszy XL, o wyższej pojemności. Jeśli zdecydujemy się zainstalować w Canonie MG4150 tusze o standardowej pojemności, to na niskie koszty eksploatacji nie mamy co liczyć.

Tusz do canon pixma mg4150 pg540

Tusz czarny pasujący do drukarki Canon MG4150 to kartridż Canon PG540. Orginalny tusz kosztuje ok 54 zł i jest to wersja o standardowej pojemności. Jeden kartridż pozwala na zadrukowanie jedynie około 180 stron, co daje nam w efekcie koszt wydruku 30 groszy za każdą stronę. Jak na wydruki czarno-białe cena jest bardzo wysoka. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z tuszu Canon PG540XL, a więc kartridża o większej pojemności.

Tusz do canon pixma mg4150 pg540xl

Canon PG540XL to czarny tusz, który wystarczy już na zadrukowanie 600 stron, a więc przeszło 3-krotnie więcej niż w przypadku omawianego wyżej tuszu PG-540. Jego koszt to obecnie ok 85 zł (a więc wygląda na to, że w przeciągu ostatnich tygodni zdrożał o kilka złotych). W przypadku skorzystania z tego kartridża koszt wydruku jednej strony spada do 14 groszy, co jest już wynikiem o niebo lepszym i zachęcającym do wykorzystania orginalnych tuszy.

Tusz do canon pixma mg4150 cl541

 

Wydruki kolorowe z wykorzystaniem tuszy o standardowej pojemności będą horrendalnie drogie. Jednak również w tym przypadku możemy wybrać tusz CL541 o standardowej pojemności lub Canon CL541XL, który jest niewiele droższy, za to dużo wydajniejszy. Za tusz CL541 musimy zapłacić ok 70 zł, a wystarczy on na wydrukowanie 180 stron. Daje to nam koszt 39 groszy za każdą wydrukowaną stronę, a więc bardzo drogo.

Tusz do canon pixma mg4150 cl541xl

 

Wydruki będą duża tańsze z wykorzystaniem tuszu Canon CL541XL, który jest niewiele droższy, bo kosztuje ok 87 zł (w ostatnich tygodniach również zdrożał o kilka złotych), a wystarcza na zadrukowanie 400 stron, a więc ponad 2-krotnie więcej niż w przypadku zwykłego tuszu CL541. Jedna strona kolorowa w tym przypadku będzie nas kosztowała 22 grosze i jest to całkiem przyzwoita cena biorąc pod uwagę, że kupujemy zaawansowaną technologicznie drukarkę za mniej niż 300 zł.

Aktualne ceny tuszy sprawdzisz tutaj: tusze Canon PG540 i CL541
Aktualna cena drukarki: Canon MG4150.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Tusze do drukarek Canon i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na Tusz do Canon Pixma MG4150

 1. canon cl541 pisze:

  Ta drukarka canona – mg4150 jest według mnie świetna. Drukuję na niej od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Trzeba jednak przyznać, że zwykłe tusze to porażka – jeśli już kupujemy orginalne to tylko wersje XL – w przeciwnym wypadku drukowanie w domu będzie zupełnie nieopłacalne.

 2. kinia pisze:

  Może i cena oryginalnych tuszy nie powala, ale za to jakość wydruku nam wszystko rekompensuje.

 3. melka pisze:

  A co powiecie o zamiennikach ze zwiększoną wydajnością? Czy warto się tym zainteresować?

 4. emil pisze:

  Drukarki Canona na prawdę są świetne, ale niestety tusze oryginalne są bardzo drogie, co może zniechęcać.

 5. dziud pisze:

  Niestety jeżeli chodzi o Canony to ja jestem zwolennikiem, ale tylko aparatów. Robią na prawdę dobre zdjęcia.

 6. mikej pisze:

  Rzadko używam zamienników, z tego względu, że urządzenie częściej się psuje. Więc ta drukarka niestety nie byłaby dla mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.